sobota, 20 października 2007

W DALSZYCH PRZYGODACH CZARODZIEJEK


Przygody pięciu nastolatek są zawiłe i obfitują w wiele niebezpiecznych wydarzeń. W.I.T.C.H. zmuszone są ukrywać przed rodzinami i przyjaciółmi swoje zdolności, co prowadzi do wielu zabawnych, ale często i dramatycznych nieporozumień. Równocześnie z magicznymi przygodami dziewczynki wiodą życie uczennic miejscowej szkoły, mają kłopoty sercowe i konflikty z rodzicami. Jak dotychczas wiadomo, czarodziejki spełniły jeszcze cztery ważne misje: pokonanie dawnej strażniczki Serca Kondrakaru, która próbowała odebrać Will magiczny amulet Serce Kondrakaru, by zapanować nad wszystkimi wymiarami i przekonanie władcy Arkanty-Ariego, by uwolnił banshee o imieniu Yua, stanowiącą zagrożenie dla tego świata. Następnie unicestwiły Phobosa, który pod postacią Endarno wrócił, by panować nad Kondrakarem. Niedługo rozpocznie się ich 5 misja, która będzie polegać na pokonaniu ducha z książki o imieniu Ludmoore i tym samym uwolnienie z magicznej książki Matta-chłopaka Will. Jak dotychczas wiadomo, przygody czarodziejek będą jeszcze bardzo długo ciągnęły, aż do momentu przedstawienia ich w komiksie jako dorosłe kobiety. Dalszy ciąg stoi na razie pod znakiem zapytania.

W.I.T.C.H. żyją normalnym życiem. Każda z nich ma własną rodzinę, własne życie, własne problemy. Dziewczyny mają także na oku chłopaków. Postacie:

  • Will chodzi z Mattem, jednak gdyby nie połączył ich pierwszy "dość przypadkowy" pocałunek, nigdy by do tego nie doszło.
  • Irma - z tą zawsze były problemy. Ciągle stara się o nią Martin Tubbs (harcerz, typowy, nazywa Irmę cebulką lub cukiereczkiem). Irmie podoba się Joel, który jest jej dobrym przyjacielem.
  • Taranee jest związana z Nigelem. Dobrze się rozumieją, ale matka Taranee nie jest zadowolona z "miłości" do Nigela, ponieważ Nigel miał kiedyś problem z prawem oraz panią Cook która jest sędzią. Nigel na szczęście wyrósł z głupich pomysłów.
  • Cornelii podoba się Peter, nawet z wzajemnością. Jednak kiedyś była związana z Calebem (buntownik z Meridianu) i wciąż czasami zdarza jej się o nim myśleć. Zresztą ona zawsze miała problemy co do mody i chłopakow.
  • Hay-Lin jest zadowolona ze związku z Erickiem i nie ma zamiaru zmieniać partnera w swoim życiu. Mimo tego, że dziadek Ericka nie za bardzo przepada za HayHey, Eric jest z nią szczęśliwy.
  • Elyon Portrait - odgrywająca ważną rolę zwłaszcza w historii 12 portali, ale pojawiająca się także w historii Eldaro. Ma 14 lat, urodziła się 31 listopada. Po pokonaniu Fobosa (jej brata) stała się królowa Meridianu.

Brak komentarzy: